میتوانم سفارش خود را در محل پرداخت کنم؟

خیر  شما نمیتوانید سفارش خود را هنگام تحویل کالا پرداخت کنید، ولی ما برای شما امکانی درست کردیم که می توانید محصول خود از فروشگاه مربوطه خرید نمایید. و هزینه ارسال را پرداخت ننمایید. و کالا را از فروشگاه تحویل بگیرید . این آیتم فقط مربوط به خریدارانی می شود که می توانند به محل فروشگاه مراجعه نماییند.

چطور درخواست خود را جهت مرجوعی کالا به شما اطلاع دهم؟

شما میتوانید در مورد مقرر  از طریق صفحه درخواست سایت انجام دهید. مبلغ مرجوعی کالا به کیف پول شما بازگردانی می شود.

چطور میتوانم سفارشم را لغو کنم ؟

شما می توانید قبل ار ارسال محموله از طریق صفحه سایت در مورد مقرر  از طریق صفحه درخواست سایت انجام دهید. مبلغ سفارش لغو را به کیف پول شما بازگردانی می شود.

در چه شرایطی میتوانم کالای خود را بازگردانم؟

شما میتوانید در مورد مقرر  از طریق صفحه درخواست سایت انجام دهید. آسودگی خاطر و رضایت مندی مشتریان همواره از الویت‏‌های شرکت نوید زراعت ایساتیس بوده است و شرکت نوید زراعت ایساتیس در این راستا می‏‌کوشد تا هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار به دست مشتری برسد. با وجود این ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مسائلی روبرو شوند که در چنین مواردی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته شده است. برای اطاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.

چرا سفارشم دو مرسوله شده است؟

تعداد مرسوله ایجاد شده بدلیل نوع کالایی  است که توسط شما سفارش داده شده است ، در صورتی که کالاهای سفارش داده شده وزن و اندازه متفاوت داشته باشند ، سفارش شما با دو مرسوله ثبت و پردازش میشود. و گاهی جنس مربوطه از دو فروشگاه خریداری گردیده است . ضمنا کلیه سفارشاتی که ارسال آن ها را از طریق باربری اعلام می کنید به صورت پس کرایه (تحویل کرایه در مقصد می باشد) ارسال می شوند .